To ja - leśna przewodniczka i pasjonatka edukacji przyrodniczej - Wyprawy leśne i zajęcia z edukacji przyrodniczej dla każdego

Przejdź do treści
O mnie
Agnieszka Mulawa
Cześć, nazywam się Agnieszka Mulawa.
Jestem przyrodnikiem - zarówno z zamiłowania, jak i z wykształcenia. Uwielbiam spędzać czas na łonie natury i czerpać z niej całymi garściami. Na wyprawę w teren zawsze biorę ze sobą lornetkę - a nuż trzeba będzie dojrzeć coś poza zasięgiem wzroku… Zachwycają mnie rozmaite elementy przyrody, takie jak ładne zakole rzeki, niewielkie wrzosowisko czy nowo odkryta dzika plaża. Fascynuje mnie także mikrokosmos, a w nim: porosty, grzyby, owady oraz malutkie fragmenty roślin.
Czego się nauczyłam
divider
Taka pasja musiała zaowocować pracą związaną z przyrodą. W 2018 roku, kiedy skończyłam studia z zakresu biologii i ochrony środowiska na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, życie rzuciło mnie w wir pracy w edukacji. Ale, chociaż miałam praktyki w szkole, coś ciągnęło mnie w stronę plenerowej nauki przyrody. Dlatego później zaczęłam pracę edukatorki w Słowińskim Parku Narodowym i Stobrawskim Parku Krajobrazowym. A dzisiaj realizuję się w tym zakresie w Dziale Przyrody Muzeum Śląska Opolskiego.
 
Poza pracą na etacie, zajmuję się projektami edukacyjnymi dla jednostek samorządowych. Chcę pokazywać piękno przyrody właśnie tam, gdzie można ją zobaczyć, czyli na zewnątrz: w lesie, na polu i w parku. Organizowane przeze mnie zajęcia są głównie outdoorowe. Ale gdy ktoś nie ma możliwości wyjść na zewnątrz, prowadzę też warsztaty i prelekcje we wskazanych placówkach.
Umiejętności zdobywałam nie tylko w pracy, lecz także podczas różnych kursów. I tak zostałam Leśną Przewodniczką, dzięki Pracowni Edukacji Żywej, oraz edukatorem przyrody po rocznym kursie Edukacji i animacji przyrodniczej. W ciągu tego roku nauczyłam się prowadzenia wypraw do lasu i podstaw survivalu. Ale to nie koniec, bo ciągle uczę się nowych rzeczy i poszerzam horyzonty. Dlatego ostatnio ukończyłam studia z zakresu edukacji przyrodniczo-leśnej na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.
 
Piesze wyjścia w teren są dla mnie bardzo ważne, ale lubię też jeździć na rowerze. W 2022 roku ukończyłam kurs instruktora turystyki rowerowej. Dzięki temu, możemy wybrać się na przyrodniczy rajd rowerowy i połączyć przyjemne zwiedzanie z pożytecznym dla zdrowia ruchem.
Mam coś dla Ciebie
divider
Działam na terenie szeroko rozumianej Opolszczyzny, bo mieszkam tutaj, w pięknych okolicznościach przyrody, koło Turawy. Do poznawania i odkrywania przyrody na nowo zapraszam wszystkich, którzy czują zew natury.
Prowadzę zajęcia indywidualne oraz grupowe. Jeśli masz ochotę na wycieczkę, zadzwoń. Wspólnie ustalimy, jak możemy miło spędzić czas w plenerze. Moje wstępne propozycje znajdziesz w zakładce “Dla rodzin”.
 
Serdecznie Cię zapraszam do wspólnego wyjścia w teren 😊
Referencje
divider
Poniżej znajdziesz próbkę otrzymanych przeze mnie referencji.  
divider
Wróć do spisu treści